O BCD Group | ProjektAs.cz
cz  de  ru  en
 

O BCD Group

Informace o BCD Group (www.BCDGroup.cz)


BCD Group je mezinárodním seskupením několika developerských společností s bohatými zahraničními zkušenostmi. Stojí například za výstavbou nového města v Izraeli, nákupního centra v Belgii nebo střední školy v anglickém Manchesteru. Kromě Aše podnikají její dceřiné firmy i na dalších místech v České republice.

K tuzemským projektům patří zejména:

Rezidenční čtvrť Nad Rokytkou (www.nadrokytkou.cz)

Nachází se na břehu říčky Rokytky v Praze 9 – Vysočanech. Developerem projektu je seskupení společností BCD Group ve spolupráci s firmou Broomwell Developments. Oba subjekty mají na mezinárodním realitním trhu mnohaleté zkušenosti. V České republice působí BCD Group od roku 2001, kdy zakoupila pozemky stávajícího projektu Nad Rokytkou. Jde o dlouhodobý projekt rozdělený do 9 etap a několika let výstavby.
Na více než 15 ha pozemku vyroste celkem 2.000 bytů. V I. a II. etapě mají všechny byty již své majitele a III. etapa (70% bytů prodáno) byla v dubnu 2012 zkolaudována. Po dokončení celého projektu v něm budou nejen uzavřené objekty poskytující potřebnou míru soukromí, ale i otevřené městečko s velkým množstvím parkových ploch, dětským hřištěm a cyklostezkou. Ta propojí celou čtvrť s centrem města i s jeho periferiemi. Zájemci o bydlení mohou vybírat z rozmanité nabídky bytů v různých dispozicích a ze široké škály vybavení vysokého standardu. V nabídce však nechybí ani byty, jejichž cena začíná již na 39.000 Kč za m2.

Bytový dům Trojská brána (www.trojskabrana.cz)

V Praze postavila skupina BCD Group prostřednictvím svého člena – společnosti Believe Carmel, s.r.o. – bytový dům Trojská brána. Projekt ležící na slunečném svahu Trojské ulice, nedaleko stanice metra trasy “C” Kobylisy, se nevyznačuje jen snadným dosahem centra Prahy. Exkluzivitu mu dodává zejména fakt, že je určen pouze pro 23 rodin. Splňuje tak nároky současného moderního bydlení a nabízí veškeré podmínky pro klidný život na vysoké úrovni. Všechny byty v domě již mají své majitele.

Rezidenční čtvrť Aleje

Na jižní hranici Prahy plánuje společnost BCD Group zbrusu nový projekt. Na ploše 1,3 milionu m² vznikne nové město pro práci, bydlení i zábavu.

Spolupráce s významnými architekty

BCD Group na svých projektech spolupracuje s předními českými i světovými architekty. Mezi nimi například s českým architektem Petrem F. Bílkem (druhá etapa projektu Nad Rokytkou), architektonickým studiem LOXIA (první a třetí etapa projektu Nad Rokytkou), Oldřichem Hyskem (hlavní architekt projektu Aš) či předním izraelským architektem Amnonem Nivem (zahraniční projekty).